Edukacja żywieniowa- darmowy wykład dla seniorów

Edukacja żywieniowa- darmowy wykład dla seniorów

Studenckie Koło Naukowe Dietetyki Klinicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oferuje darmowy wykład dla seniorów pod hasłem : ‘ Edukacja żywieniowa”.

Celem podejmowanych przez SKNDK działań jest przede wszystkim promowanie zdrowia, prawidłowych nawyków dążących do zachowania stanu zdrowia na
wielu płaszczyznach życia. Najbliższym celem jest przeprowadzenie bezpłatnego spotkania lub cyklu spotkań skierowanych do osób starszych oraz ich opiekunów w formie transmisji na żywo poprzez portal YouTube.

Planowany termin wykładu PIĄTEK , 29 stycznia 2021 g.17.00

spotkanie online będzie dotyczyło jednej z czołowych diet w Rankingu diet 2020, czyli diety DASH. Dieta DASH, zwana również królową diet jest polecana przez ekspertów, a jej bezpieczeństwo i skuteczność potwierdzona jest licznymi badaniami.

Chcesz zadbać o swoje serce, poprawić wartości ciśnienia tętniczego, obniżyć poziom cukru we krwi oraz obniżyć stężenie cholesterolu? Studenckie Koło zaprasza na bezpłatne spotkanie w formie transmisji na żywo, podczas którego Członkini Koła Naukowego Dietetyki Klinicznej z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, wyjaśni jakie są założenia diety oraz jak wdrożyć je w prosty sposób oraz małym kosztem.

W trakcie spotkania, rozwikłana zostanie zagadka cholesterolu oraz rozstrzygniemy ile soli można bezpiecznie spożyć w ciągu dnia. Na koniec będzie możliwość przeanalizowania swojej diety i dopytania o nurtujące kwestie.

Szczegóły znajdą Państwo na stronie: https://www.facebook.com/SKNDietetykiklinicznej