AKTYWNY SENIOR W DOMU

Ze względu na trudną sytuację epidemiczną w Polsce działalność Dziennego Domu ‘ Pogodna Jesień ‘ Senior+” decyzją Wojewody Zachodniopomorskiego została zawieszona od 24 października 2020 do ODWOŁANIA!

Jednak seniorzy nie są pozostawieni sami sobie, bo w trosce o bezpieczeństwo osób starszych, uruchomionych do działania zostało wiele instytucji , wolontariuszy oraz elektronicznych środków przekazu. W Koszalinie zostały uruchomione infolinie dla seniorów w celu wsparcia i pomocy Infolinia dla osób objętych kwarantanną domową i seniorów – tel. 500-670-478 czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 19.00.

Infolinia dla seniorów – tel. 570-770-098 czynny od poniedziałku do piątk w godzinach od 7.00 do 19.00.

Ponadto rząd uruchomił Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. Polega na dedykowanej infolinii

dzięki której lokalny ośrodek pomocy społecznej w danym mieście skontaktuje się z seniorem, ustali potrzeby i przydzieli potrzebną pomoc: wspierajseniora.pl

x x x

Pozostając w domu seniorzy nie powinni się nudzić, bowiem mogą skorzystać z wielu propozycji zajęć dostępnych online. Bardzo pomocna będzie zakładka senior@gov.pl Tam można znaleźć wiele propozycji zajęć np.” Aktywny senior w domu” – Program profilaktyczny Krajowej Izby Fizjoterapeutów i Ministerstwa Zdrowia: Ćwiczenia będą publikowane na specjalnej stronie fizjoterapiaporusza.pl oraz na You Tubie Ministerstwa Zdrowia

Siłownia Pamięci – treningi indywidualne– opracowane i dostępna na stronie internetowej Fundacji Stoczniahttps://www.silowniapamieci.pl/indywidualne Treningi indywidualne to seria dedykowana do samodzielnego trenowania umysłu w warunkach domowych. Ponadto można znaleźć wiele zadań terapeutycznych prowadzonych przez fachowców pod nazwą :

 #seniorWdomu, które odbywają się w poniedziałki i środy na kanale YouTube o g.9.30. (zajęcia można odtworzyć bezpłatnie, w dowolnym czasie) Poniżej linki do zajęć.

https://www.youtube.com/watch?v=-aTA4PYXbDk

https://www.youtube.com/watch?v=0Z2EZqt1KW0

https://www.youtube.com/watch?v=-QAGQxcm1s0

 

Seniorzy pozostańcie w domach ! Chrońcie siebie i innych!