Bezpieczny Senior

DSC00616[1]Według szacunków rzecznika praw obywatelskich, co roku naciąganych jest nawet kilkadziesiąt tysięcy starszych osób. Najgłośniejsze są historie dotyczące zakupu garnków za ponad 5 tys. zł.
Podpisywanie nowych umów na pożyczki pozabankowe, oszukiwanie „na wnuczka”, namawianie na spotkania dotyczące zakupu nowych, drogich a często niepotrzebnych przedmiotów obarczonych długoterminowymi i niekorzystnymi umowami- to właśnie przed tymi zdarzeniami, jak i przed oszustami grasującymi w mieście, ostrzegał naszych Seniorów
z Dziennego Domu „Senior –WIGOR – Pogodna Jesień”, nadkomisarz Robert Faryniarz z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie.
Ten interesujący wykład, przybliżył Seniorom schemat działania oszustów oraz złodziei, jak i zasady, którymi należy się kierować w domu, sklepie czy na ulicy, aby uniknąć ewentualnych, przykrych w konsekwencjach incydentów. Poruszona została również kwestia bezpiecznego poruszania się starszych ludzi po koszalińskich ulicach. Na koniec zostały rozdane odblaskowe opaski na ręce, poprawiające widoczność pieszych na drogach.
Seniorzy z wielkim zainteresowaniem wysłuchali prelekcji Pana nadkomisarza, mając głównie na uwadze fakt, że w razie zagrożenia życia czy własnego bezpieczeństwa, zawsze muszą alarmować Policję, dzwoniąc na jeden ze wskazanych numerów telefonów: 997 lub 112.