Niezwykłe spotkanie terapeutyczne

 

Pan Władysław Andrzej Pitak; psychoterapeuta, muzykoterapeuta, logopeda, pedagog kultury, aktor, reżyser a nawet dyrygent…To nie wszystkie specjalizacje, które posiada nasz gość, który 28 czerwca ciekawie, piękną polszczyzną z interesującą intonacją poprowadził “Senioradnik” dla uczestników DDP “Złoty Wiek”.

Obejrzeliśmy zdjęcia z uzdrowiska w Truskawcu – dawnej polskiej a obecnie ukraińskiej lecznicy, w której wykorzystuje się wyjątkowy surowiec – ozokeryt, czyli wosk ziemny. Była prezentacja urządzenia do ozonowania ciała, dzięki czemu można pozbyć się rónych dolegliwości skórnych a także złogów w naczyniach krwionośnych. Ponadto obejrzeliśmy filmiki propagujące prawidłowe oddychanie połączone z odpowiednią postawą ciała a na koniec wspólne śpiewanie kanonu… Półtoragodzinne spotkanie bez jednej przerwy przebiegło “jak z bicza trzasł”, na koniec brawa i prośba o następne takie spotkania.

Panu Pitakowi towarzyszyła małżonka pani Tatiana Arcimowicz-Pitak, która wykonała stopklatki wideo z przebiegu “Senioradnika”.