Pierwsza Wigilia w Klubie „Senior+”

15 grudnia 2021 roku członkowie Klubu „Senior+” zebrali się przy wspólnym stole, by poczuć atmosferę zbliżającego się Bożego Narodzenia. Spotkanie Wigilijne rozpoczęto od przełamania opłatka.

Seniorzy życzyli sobie przede wszystkim zdrowia, radości i oczywiście kolejnych tak przyjemnych, wspólnie spędzanych chwil. Uczestnicy włożyli ogrom serca i pracy, aby dopracować każdy szczegół potrzebny do stworzenia w swoim Klubie aury Świąt. Wiele dni w ramach terapii zajęciowej wykonywali elementy wystroju pomieszczeń. Na stołach pojawiły się wigilijne potrawy, m.in.: uszka, pierogi, sałatki, śledzie, ciasta – przygotowywane podczas treningu kulinarnego. Wesołe kolędowanie wspomogły stworzone na zajęciach komputerowych śpiewniki. Wszyscy obecni otrzymali drobne upominki, również wykonane rękoma Seniorów paczuszki z pierniczkami i ozdobami na choinkę.

Z uwagi na nadal trwającą sytuację pandemiczną, przy Wigilijnym stole wraz z uczestnikami nie mogło zasiąść wielu gości. Obecna była Pani Wicedyrektor Domu Pomocy Społecznej „Zielony Taras” w Koszalinie Katarzyna Łuczak.