Po raz pierwszy przy wspólnym wigilijnym stole…

IMG_0614„Cicha noc, święta noc. Pokój niesie ludziom wszem…” rozbrzmiewały słowa kolędy w ten wyjątkowy i podniosły wieczór w Domu Pomocy Społecznej w Koszalinie. Pierwsza wspólna Wigilia Bożego Narodzenia rozpoczęła się dla mieszkańców  24 grudnia 2015 r., kiedy to na niebie świeciła już pierwsza gwiazdka.

Uroczystość rozpoczęła się od przywitania i złożenia życzeń mieszkańcom, rodzinom, gościom. Proboszcz parafii ks. Henryk Koszper w życzliwych i skłaniających do refleksji słowach podkreślił duchowy wymiar przeżywanych świąt, po czym wszyscy rozpoczęli wspólną modlitwę.

Następnie mieszkanka Domu Pomocy Społecznej, Pani Krystyna Duklewska przepięknie deklamowała wiersze niosące wiarę, nadzieję i miłość, wlewające w serce otuchę, ciepło i serdeczność. W tej podniosłej atmosferze wszyscy obecni podzielili się opłatkiem. Spożywanie potraw wigilijnych odbyło się przy jednym, wspólnym stole nakrytym białymi obrusami. Dopełnieniem wieczerzy wigilijnej było wspólne śpiewanie i słuchanie kolęd, których słowa i muzyka umocniły serca mieszkańców oraz ich rodzin. „A w serca złamane i smutne powoli zstępuje otucha…”.