Urodziny Księdza Biskupa

 

Wieloletnia znajomość seniorów “Złotego Wieku” z księdzem Krzysztofem Włodarczykiem, obecnie biskupem Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej to powód do dumy i radości jaką odczuwają wszyscy uczestnicy DDP.

W związku z urodzinami księdza biskupa, życzenia od dyrektora DPS pani Grażyny Sienkiewicz wraz z delegacją i bukietem kwiatów zaniosła do siedziby kurii biskupiej w Koszalinie skromna delegacja. Wdzięczność za możliwość zorganizowania spotkania była obopólna; księdza Krzysztofa z faktu naszej wizyty i pamięci o jubileuszu a nasza, że pomimo nawału pracy i obowiązków, nasz kapłan wygospodarował dla nas czas.

Ksiądz Krzysztof od dziewięciu lat regularnie odwiedza podopiecznych DDP “Złoty Wiek” niosąc wsparcie, dobre słowo; pomaga w rozwiązywaniu problemów, pociesza ale też rozwesela swoim wysublimowanym poczuciem humoru. Seniorzy jeszcze do niedawna mogli liczyć raz w miesiącu na wizytę i zawsze niecierpliwie na to czekali. Jako dyrektor wydziału duszpasterskiego kurii diecezjalnej był zawsze ogromnym autorytetem a ciekawa osobowość dodatkowo potęgowała wzajemne relacje.

7 maja 2016 roku papież Franciszek mianował księdza Krzysztofa biskupem pomocniczym Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, konsekrował go biskup diecezjalny Edward Dajczak. Od tego momentu wizyty księdza biskupa są rzadsze ze zrozumiałych powodów, jednakże pamiętamy o sobie wzajemnie i cieszymy się z każdego możliwego spotkania.