Znów w Pogodnej Jesieni…

W końcu nadszedł ten wspaniały czas dla seniorów i pracowników Dziennego Domu Pogodna Jesień „ Senior+” w Koszalinie, bowiem od 01 września 2020 Placówka ponownie została uruchomiona. Po długiej, sześciomiesięcznej przerwie seniorzy wrócili do zajęć w swoim ukochanym Domu.

W związku z tym ,że czas epidemii jeszcze trwa zajęcia odbywają się w ścisłym reżimie sanitarnym czyli zachowaniem odstępów, oraz używaniem maseczek i dezynfekcją rąk.

Przed wejściem, codziennie mierzona jest temperatura. Pierwszy dzień dla wszystkich był trudny. Nowe procedury, obostrzenia trochę utrudniły powrót do normalności. Po dawce wiedzy organizacyjnej oraz odnalezieniu się we wspólnym gronie , przyszedł czas na dyskusję oraz opowieści o przebytej izolacji. Następnego dnia wszyscy czynnie uczestniczyli w zajęciach dotyczących segregacji śmieci. Odbyły się zajęcia pokazowe. Selektywną zbiórkę odpadów prowadzi także DPS, w związku z tym wszyscy muszą się zapoznać z instrukcją segregacji śmieci a także przyzwyczaić do nowych wymogów z tym związanych.