KWIATOWY PODARUNEK

Dzięki uprzejmości i dobremu sercu szefa Gospodarstwa Ogrodniczo-Rolnego „KAWI ŁĘG” pana Sławomira Puchalskiego z Koszalina, seniorzy DDP ‘Złoty Wiek”cieszą się z ukwieconego budynku. Pan Sławomir podarował sadzonki kwiatów do ozdobienia siedziby.

Seniorzy od razu przystąpili do dzieła. Sadzenie, podlewanie oraz podcinanie kwiatów sprawia seniorom mnóstwo radości. Hortikuloterapia w ramach zajęć wiąże się z możliwością podniesienia kondycji psychicznej człowieka. Ta forma terapii wykorzystuje kontakt z przyrodą w celach leczenia stanów obniżonego nastroju, depresji czy osób cierpiących na stany lękowe. Pozwala na wyciszenie, poukładanie myśli poprzez konieczność skupienia na pracy, która sprawia przyjemność i relaksuje.

Siedziba nie ma wokół terenu zielonego, przeznaczonego do uprawiania roślin więc możliwość posadzenia kwiatów w skrzynkach i doniczkach zdobiących okna Placówki sprawiły seniorom wielką frajdę. Bardzo serdecznie dziękujemy wspaniałemu szefowi Firmy za radość , którą dostarczył seniorom.