ANDRZEJKI

Seniorzy trzech dziennych domów : Pogodna Jesień ”Senior+”, Złoty Wiek oraz Klubu „Różany Zakątek” po raz kolejny bawili się wspólnie na zabawie andrzejkowej organizowanej w Złotym Wieku 30 listopada 2023. Swoją obecnością zaszczyciła nas pani Grażyna Sienkiewicz dyrektor Domu Pomocy Społecznej „Zielony Taras” w Koszalinie, która otworzyła bal.

Andrzejki to magiczny wieczór (potocznie nazywany ostatkami), który obchodzimy w nocy z 29 na 30 listopada i potocznie nazywany jest ostatkami. Święto to jest najlepszą okazją do wspólnej zabawy i hucznego świętowania, bowiem w grudniu rozpoczyna się adwent, podczas którego kościół katolicki zabrania urządzania tego rodzaju imprez. Andrzejki kojarzą się przede wszystkim z wróżbami, wśród których najpopularniejsze jest lanie wosku.” Tak właśnie było w Złotym Wieku. Co prawda seniorzy świętowali Andrzejki w ciągu dnia, ale panowie pod krawatami, panie w pięknych sukniach .Wszyscy w dobrych humorach przy muzyce „na żywo „„kręcili nóżką”.

Wróżka ”Zębuszka” wprowadziła seniorów w świat magii , czarów i wróżb. Seniorzy lali wosk i dzięki temu poznali swą przyszłość. Oprócz tego były pyszne potrawy przygotowane przez seniorów i pracowników wszystkich domów..