„Lato z Seniorem czyli wielkie grillowanie”

 

Było to już trzecie spotkanie na terenie Domu Pomocy Społecznej „Zielony Taras” w Koszalinie związane z jego utworzeniem. 4 lipca 2018 r. na terenie „Zielonego Tarasu” pojawili się zaprzyjaźnieni goście z innych Domów Pomocy Społecznej z regionu oraz goście z „Ratusza”,

Piotr Jedliński prezydent Miasta Koszalina wraz z Grażyną Sienkiewicz, dyrektorem DPS ” Zielony Taras” i przedstawicielami mieszkańców krótkim przemówieniem uroczyście otworzyli imprezę pt. „Lato z Seniorem czyli wielkie grillowanie”. Seniorzy z Dziennego Domu Pogodna Jesień “Senior +” przygotowali choreografię do piosenki „My Słowianie”, zatańczyli w pięknych biesiadnych, kolorowych strojach. Natomiast Seniorzy z Dziennego Domu „Złoty Wiek” zaśpiewali dwie piosenki „Jak dobrze tym żonom…” oraz „ Poszła baba do lasu…”. Uczestnicy zajęć z DPS również recytowali wiersze. Spotkanie integracyjne uświetniły występy zaproszonych gości: „Stokrotki”, „Lechici”, „Popowianie” oraz „Złote Nutki”. Dodatkowo wystąpiła na senie studentka Akademii Muzycznej w Gdańsku Alina Kaczmarska. Grupy „Szyk” i „Gracja” również przedstawiły atrakcyjne występy taneczne. Dodatkową atrakcją był profesjonalny pokaz baniek mydlanych.

Na koniec został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny pt. „Aktywni Mieszkańcy”, który miał na celu pobudzić wyobraźnię i zaszczepić w seniorach pasję wykonywania zdjęć. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i drobne upominki wykonane przez seniorów Dziennych Domów „Złoty Wiek” i Pogodna Jesień “Senior+”podczas zajęć z terapii zajęciowej i treningu kulinarnego. Miłym przerywnikiem był obfity bufet. Grill, napoje zimne, ciepłe. Następne spotkanie …..już za rok.