SENIORADA 2021

Z okazji Dnia Seniora, 22 września br odbyła się SENIORADA 2021, w której udział wzięli seniorzy dwóch koszalińskich dziennych domów :DDP „Złoty Wiek” i DD Pogodna Jesień „ Senior+” oraz Klubu”Senior+”. Celem Seniorady – imprezy rekreacyjno sportowej jest propagowanie wśród seniorów ruchu na świeżym powietrzu, wspólnej zabawy wraz z integracją i spędzaniem czasu w miłej atmosferze. Po uroczystym przywitaniu gości przez panią Grażynę Sienkiewicz- dyrektora DPS” Zielony Taras” w Koszalinie wprowadzono flagę.

Następnie seniorzy DDP”Złoty Wiek” zatańczyli taniec „Jerusalema” w pięknych białych koszulkach z Urzędu Miejskiego, seniorzy z Pogodnej Jesieni recytowali wiersz a z Klubu zaśpiewali piękną piosenkę. Program Seniorady składał się z trzech części. Pierwsza z nich to zawody sportowe w różnych wesołych i sprawnościowych konkurencjach np. rzuty do celu, toczenie piłek czy przyklejanie piegów do twarzy na czas.

Quiz wiedzy ogólnej, muzyczny czy wiedzy o sporcie również wywoływał wiele emocji. Jednak nie tak wiele jak konkurencja taneczna „ Taniec z gwiazdami” w której brało udział sześć par tanecznych: po dwie z każdej placówki. Na koniec zespoły z poszczególnych domów otrzymały dyplomy i przepiękne upominki . Każdy z uczestników drobne słodkości.

Nad wszystkimi konkurencjami panowała 3 osobowa komisja sędziowska . Aura tego dnia dopisała ,choć było trochę chłodno. Ale był to pierwszy dzień kalendarzowej jesieni. Dlatego też, warto było skosztować pysznego ciasta wraz z gorącą kawą czy herbatą ,zjeść kiełbaskę z ogniska lub posilić się pyszną grochówką Był to wspaniały dzień dla wszystkich po długiej izolacji , gdzie można było się spotkać na tak wspaniałej imprezie.

DZIENNY DOM POMOCY „ Złoty Wiek „ bardzo serdecznie dziękuje Wydziałowi Komunikacji Społecznej, Promocji i Turystyki Urzędu Miasta w Koszalinie za przekazanie nieodpłatnie pięknych gadżetów firmowych koszulek , w których seniorzy wystąpili podczas imprezy.