ŚNIADANIE WIELKANOCNE

Wiekanco w Złotym Wieku

W towarzystwie ks. Proboszcza koszalińskiej katedry Henryka Romanika oraz dyrektor Domu Pomocy Społecznej „ Zielony Taras” w Koszalinie Grażyny Sienkiewicz, 14 kwietnia 2022 roku zasiedli seniorzy Dziennego Domu Pomocy „Złoty Wiek” w Koszalinie przy świątecznym , wielkanocnym stole. Pani dyrektor wraz z księdzem złożyli wielkanocne życzenia wszystkim seniorom oraz podzielili się jajkiem.

Spotkanie rozpoczął krótki program artystyczny przygotowany przez seniorów . Wiersze o wiośnie i Wielkanocy oraz obrzędy , obyczaje i przysłowia przedstawiane przez seniorów wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Na świątecznym stole królowały m.in.: żurek z jajkiem, i białą kiełbasą. Galaretka , pasztet ,ryba po grecku oraz wspaniałe wypieki : baby i sernik. Seniorzy obdarowali się wielkanocnymi jajkami, a pracownicy przekazali własnoręcznie zrobione ciasteczka w formie jajek jako element do świątecznej święconki.

To nasze domowe , rodzinne spotkanie seniorzy przeżywali już od czasu przygotowań potraw, ozdób i dekoracji poprzez program artystyczny aż po duchowe zrozumienie . Wspólne śniadanie w Złotym Wieku to dla niektórych , samotnych osób jedyny radosny moment bycia z rodziną podczas Świąt Wielkanocnych.