Spotkanie przy stole wigilijnym

Wigilia w polskiej tradycji to dzień wyjątkowy, ma własne zwyczaje, tradycje i wiele obrzędów nieodzownie ze sobą powiązanych. W świadomości Polaków, Boże Narodzenie zakorzeniło się jako wyjątkowy czas dla rodziny.

Wszyscy spotykamy się przy jednym stole, zapominając stare żale i niesnaski, składamy sobie życzenia na nadchodzący rok.

Społeczność Dziennego Domu Pomocy “Złoty Wiek” kolejny raz zasiadła do takiego rodzinnego stołu aby wspólnie przeżywać czas magicznych świąt. Wśród naszych uczestników są osoby samotne, dla których takie spotkanie jest jedynym, świątecznym spotkaniem z najbliższymi więc celebracja Bożego Narodzenia jest przeżyciem niezwykłym.

Uczestnicy zaprezentowali poetycki program artystyczny i zaśpiewali kolędę do której na pianinie akompaniowała pani Terenia.

Nie zabrakło gości przy naszym stole m.in. zastępcy Prezydenta pana Wojciecha Kasprzyka, który przekazał wszystkim obecnym serdeczne życzenia wraz z upominkiem. Tradycyjne potrawy wigilijne w dużej mierze przygotowane przez pracowników i seniorki Domu były wspaniałym uzupełnieniem uroczystości

w “Złotym Wieku”. Na koniec goście otrzymali upominki wykonane przez uczestników a były to pierniczki

i jelonki ze srebrnym porożem – pomysł pana Zygmunta.