Spotkanie wigilijne

W piątek 15 grudnia 2023 roku uczestnicy Klubu Różany Zakątek „Senior +” w Koszalinie zebrali się przy wspólnym stole, aby poczuć atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Na spotkaniu gościliśmy Przemysława Krzyżanowskiego – Zastępcę Prezydenta Miasta Koszalina, Dorotę Chałat – Przewodniczącą Komisji Spraw Społecznych Rady Miasta, Urszulę Borzęcką

– Zastępcę Dyrektora Centrum Usług Społecznych w Koszalinie oraz Tadeusza Kanthak

– ks. proboszcza parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika w Koszalinie. Spotkanie wigilijne rozpoczęto od krótkiego przedstawienia tradycji bożonarodzeniowych. Na uroczystości, jak obyczaj nakazuje, seniorzy wraz z gośćmi przełamali się opłatkiem, życząc sobie przede wszystkim zdrowia, radości i kolejnych tak przyjemnych wspólnie spędzonych chwil. Klubowicze włożyli ogrom serca i pracy, aby dopracować każdy szczegół potrzebny do stworzenia aury Świąt. Przez kilka dni, w ramach terapii zajęciowej, wykonywali oni elementy do wystroju pomieszczeń w placówce. Potrawy, które pojawiły się na wigilijnym stole, m.in.: barszcz czerwony z uszkami, pierogi, sałatki, ryba po grecku, ciasta – przygotowywane były na zajęciach kulinarnych. Spotkanie zakończyło się wręczaniem prezentów seniorom, które zostały im podarowane od darczyńców w ramach szóstej edycji akcji Święty Mikołaj dla Seniora 2023 organizowanej przez Fundację „Święty Mikołaj dla Seniora”. Obdarowani byli bardzo zadowoleni i szczęśliwi z otrzymanych upominków oraz wspólnie spędzonego czasu w tak wspaniałym gronie.