Turniej planszówek

 

Projekt sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków #NOWEFIO #NIW #KARRSA .

W piątek 22 października 2021 roku w Dziennym Domu Pogodna Jesień “Senior+” odbyło się spotkanie turniejowe w związku z prowadzonym projektem „Aktywny Senior Gra w Planszówki” w ramach programu Mikrodotacje Lokalne Przedsięwzięcia FIO w Województwie Zachodniopomorskim 2021 – 2023, który otrzymał na realizację dofinansowanie w wysokości 5000 zł. Operatorem projektu realizowanego przez grupę nieformalną jest Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. Termin realizacji projektu: 01.09.2021r. – 30.10.2021r.

W Turnieju Planszówkowym udział wzięli seniorzy z Dziennego Domu i z Klubu “Senior+”. Główną grą turniejową było “7słów”, w którą grało kilka mieszanych, 6-osobowych drużyn. Seniorzy którzy nie brali udziały w głównych rozgrywkach lub odpadli we wcześniejszych rundach mieli do dyspozycji kilkanaście innych, równie ciekawych gier. Turniej zakończył się rozdaniem pucharów dla najlepszej trójki i dyplomów za uczestnictwo dla pozostałych graczy. Seniorzy poza dyplomami i miłymi wspomnieniami, wynieśli z turnieju również uśmiech i chęci do kontynuowania planszówkowej przygody, szczególnie, że wciąż czeka na nas kilka nowości.