XVII Ogólnopolskie Integracyjne Warsztaty Artystyczne

Ogólnopolskie Integracyjne Warsztaty Artystyczne, które odbyły się w dniach 11-13 września br. stanowiły okazję do spotkania osób z niepełnosprawnością intelektualną, ich opiekunów, terapeutów i członków stowarzyszeń z całej Polski z uznanymi twórcami reprezentującymi środowiska artystyczne.

Wydarzenie to co roku przyciąga zainteresowane osoby z całego kraju a uczestnicy dziennych domów dla osób starszych tak jak m.in. podopieczni DDP “Złoty Wiek”, kolejny raz mieli przyjemność wziąć udział i cieszyć się spotkaniem z osobami niepełnosprawnymi, mającymi wiele talentów i ogromny potencjał twórczy.

W tegorocznej edycji Warsztatów udział wzięło ponad 400 uczestników, pracowników i wolontariuszy placówek z 15 województw. Organizatorem było Koszalińskie Koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, które umożliwiło wzięcie udziału w 17 rodzajach warsztatów, wśród których znalazły się między innymi warsztaty filmowe i fotograficzne, malarskie, fryzjerskie, modowe, wikliniarskie i rękodzielnicze. Imprezie towarzyszyło wiele dodatkowych atrakcji jak występ orkiestry wojskowej czy ognisko z pieczoną kiełbasą oraz inne smakołyki.