Andrzejki

20151128_andrzejkiLanie wosku, stawianie tarota, przepowiednie cyganki, wróżby ukryte w ciasteczkach upieczonych w Dziennym Domu “Senior Wigor -Pogodna Jesień” i inne czary mary…

To wszystko miało miejsce, nie tylko w siedzibie Domu Pomocy Społecznej w Koszalinie, ale także w Dziennym Domu Pomocy “Złoty Wiek” przy ul. Piłsudskiego.

Spotkaniu andrzejkowym towarzyszyły 20151128_andrzejkitańce, śpiewy, anegdoty i skecze a przede wszystkim radość naszych podopiecznych.

Wiecznie młode “Podlotki“, czyli zespół wokalno-taneczny z Dziennego Domu Pomocy “Złoty Wiek” zagrzewał swoimi prezentacjami do wspólnej zabawy, którą poprowadził magiczny wodzirej pan Bohdan – opiekun z “Senior-Wigor -Pogodna Jesień”.

Nieodłączną częścią każdej zabawy jest dobrze zaopatrzony bufet o co zadbała nasza kuchnia. Jej pracownicy wyczarowali smakowite i pięknie podane potrawy, którymi nakryto stół biesiadny.

Pierwsza wspólna zabawa była okazją do zintegrowania społeczności naszego Domu, lepszego poznania, zawierania nowych znajomości i sympatii a nie ma ku temu lepszej sposobności jak spotkanie ludzi ze swojego środowiska przy muzyce i tańcach.

Uczestnicy pierwszej zabawy w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Teligi już zadeklarowali chęć udziału w następnej, podobnej imprezie i pewnie to będzie bal karnawałowy… Do miłego!

Fot. Maria Pluta