Bal Karnawałowy

Ostatni dzień karnawału 1 marca br. Seniorzy z Dziennego Domu Pogodna Jesień Senior + oraz z Dziennego Domu Pomocy „Złoty Wiek postanowili spędzić we wspólnym gronie.

Warunkiem uczestnictwa, był fantazyjny ubiór. Trzeba przyznać, że zgromadzeni w tej imprezie uczestnicy wykazali się niespożytą wyobraźnią i kreatywnością. Stworzyli zaskakujące postaci, co wywołało powszechny aplauz. Dowiodło też, że stać Seniorów na nieskrępowaną radość, gotowość na zabawę i chwilę zapomnienia. Barwnym korowodem, który przeszedł przez korytarze DPS, przy wtórze bębenków i muzyki z głośnika zainaugurowano wspaniałą szampańską zabawę. Po oficjalnym przywitaniu gości rozpoczęły się tańce przy akompaniamencie p. Marka. Stroje karnawałowe były bardzo różnorodne. Były światowe damy, wróżki, klauny, ale też tłum różnych zwierzątek.

Patrząc na tłum tańczących postaci można było odnieść wrażenie, że nie było wśród nich osób wiekowych ani chorych. Ta zabawa , oprócz radości i integracji dwóch domów miała też terapeutyczny wymiar. Seniorzy zrelaksowani we wspaniałym nastroju powrócili do swych domów.