Finał Akcji Zielony Taras

„Człowiek jest wielki
nie przez to, co posiada,

lecz przez to kim jest;

nie przez to, co ma,

lecz przez to, czym dzieli się z innymi” – św. Jan Paweł II

 

Nasza Akcja Zielony Taras, której celem była zbiórka sadzonek roślin, trwała od 5 maja do 14 maja, czyli zaledwie 9 dni. W tym czasie dużo się działo. Dzięki pomocy mediów trafiliśmy do wielu osób, które natychmiast włączyły się do naszej Akcji. Byliśmy również obecni na profilach społecznościowych. Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni reakcją mieszkańców Koszalina i nie tylko. Wsparli nas zarówno pracownicy DPS, rodziny naszych mieszkańców, jak i osoby niezwiązane na co dzień z naszym Domem. Najwięcej było anonimowych darczyńców, którzy z wielkim entuzjazmem przywozili nam swoje rośliny ogrodowe. Do Akcji przyłączyli się także sympatycy Grupy Rośliny Wymiana/Sprzedaż Koszalin, którzy specjalnie dla nas zorganizowali zbiórkę. Wśród ofiarodawców znaleźli się także ci, którzy roślinami zajmują się zawodowo, w tym: Gospodarstwo Rolno-Ogrodnicze B.W. Szczepańscy
z Suchej Koszalińskiej, Szkółka Roślin Ozdobnych i Owocowych „Jodełka” M. Hawraniak z Kretomina oraz Kwiaciarnia Emka E. Parcheta z Koszalina. Z powodu przebywania na kwarantannie wiele osób nie mogło dowieźć nam roślin. Ale z nimi jesteśmy już umówieni.

Zielone serca darczyńców okazały się tak wielkie, że do dzisiaj jeszcze planujemy, gdzie posadzić podarowane nam rośliny. Nasi mieszkańcy chętnie przystąpili do obsadzania donic i pięknie przyozdobili taras. Dzięki temu aktywnie spędzili czas na świeżym powietrzu. Możliwość samodzielnego przygotowania miejsca do wypoczynku dała im dużo satysfakcji. Na chwilę mogli zapomnieć o trudnych dniach izolacji, spowodowanej pandemią. Posadzone rośliny będą ich cieszyły przez najbliższe miesiące.

W imieniu mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „Zielony Taras” w Koszalinie serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy bezinteresownie włączyli się do naszej Akcji i podarowali nam rośliny, ziemię oraz donice. Dziękujemy także za wiele ciepłych słów.