“Lato z Seniorem”

 

DSC07937W dniu 27 lipca 2016 roku odbyło się spotkanie integracyjne pt. „Lato z Seniorem”. W ten przepiękny i słoneczny dzień Dom Pomocy Społecznej w Koszalinie obchodził pierwszą rocznicę istnienia. Uczciliśmy głównie zamieszkanie pierwszego mieszkańca w DPS.

 

Naszym pionierem jest Pan Andrzej Bednarski.

Na spotkanie zostali zaproszeni goście, zaprzyjaźnione Domy Pomocy Społecznej z Mielna, Parsowa, Nowych Bielic, Żydowa i Cetunia. Zabawa była przednia, każdy z wymienionych Domów oraz Gospodarze przygotowali program artystyczny przedstawiający „Seniora na wesoło”.

Było mnóstwo zabawy i śmiechu. Odbyły się koncerty największych gwiazd koszalińskiej estrady Zespołów Śpiewaczych „STOKROTKI NOWOBRAMSKIE” i „LECHICI”.

Wystąpili również dla naszych mieszkańców i gości Grupy Taneczne „VOLARE” i „GRACJA”. W tym dniu odbył się pierwszy Turniej gry w BULE między przedstawicielami Domów. Można było dodatkowo skorzystać z różnych atrakcji, tj. przejażdżki konnej lub letnich zabaw w piasku kinetycznym.

Nie zabrakło pysznego poczęstunku i czegoś słodkiego. Ogromnym zaskoczeniem był tort niespodzianka za sponsorowany przez piekarnie „Bajgiel”. Spotkanie było wspaniałym przeżyciem dla gości i Mieszkańców. Wszyscy zapamiętają to wydarzenie na długi czas.