SenioRadnik Grudniowy – Wigilijny

 

Tematem przewodnim spotkania był okres Adwentu i Bożego Narodzenia w kulturze polskiej i religii chrześcijańskiej różnych obrządków.

Po przywitaniu przez Panią Jolantę Lebiedź i projekcji czołówki filmowej zapowiadającej „SenioRadnik Wigilijny”, rozpoczęło się spotkanie z seniorami – podopiecznymi DDP „Złoty Wiek” i DD  Pogodna Jesień “Senior +” w Koszalinie.

Spotkanie było moderowane przez Władysława Pitaka przy pomocy Pani Jolanty i pani Ani, a całość zarejestrowała w fotografiach małżonka Pana Władysława – Tatiana Pitak (pedagog kultury, pielęgniarka dyplomowana, wieloletni inspektor ds. szczepień).

Oboje Państwo Pitakowie, mimo , że od wielu lat są na emeryturze i kilka dni temu obchodzili piękny jubileusz Złotych Godów – (50-lecie małżeństwa) nadal są aktywni zawodowo i społecznie i pomagają seniorom pokonywać problemy zdrowotne i społeczne.

Program ostatniego „SenioRadnika” zawierał kresowe opowieści wigilijne, zagadki związane z okresem Bożego Narodzenia, wspólne śpiewanie znanych kolęd i zabawne ćwiczenia oddechowe.

Nagrodami dla seniorów były orzechy włoskie, a dla Domu upominek w postaci Kalendarza Wileńskiego na 2018 r. Państwo Pitakowie również otrzymali upominki wykonane przez Seniorów.

Foto: Tatiana Arcimowicz Pitak

Autor spotkania: Władysław Andrzej Pitak (pedagog kultury, logopeda i muzykoterapeuta).