Święta wielkanocne w “Złotym Wieku”

 

Poezja przy dźwiękach muzyki klasycznej, prezentowana przez kilkoro uczestników naszego Domu, to początek spotkania wielkanocnego, które odbyło się w dniu 28 marca. Stół wielkanocny przykryty białym obrusem, udekorowany bukszpanem pośród pisanek symbolizujących życie i odrodzenie, przystrojony elementami – symbolami utożsamianymi z tym okresem świętowania. Dekoracje wykonali uczestnicy zasiadający za stołem dumnie i wytwornie a także nasze zdolne pracownice. Ci sami uczestnicy w znacznej części podanego menu, przygotowali też potrawy i wielkanocne baby.

Niektórzy z nich w takich chwilach jak ta, mieli jedyną okazję spotkać się z bliskimi dla siebie osobami i poczuć magię rodzinnego spotkania bo czują się tu jak w rodzinie.

Wkładając odświętną garderobę, kolorowe dodatki podzielili się święconką i przekazali sobie nawzajem życzenia z głębi sreca…

Wśród gości uczestniczących w spotkaniu był ksiądz biskup Krzysztof Włodarczyk, pani Dorota Pawłowska, pani Izabela Wilke, pani Bgumiła Szczepanik a także nasza pani dyrektor Grażyna Sienkiewicz i jej zastępca pani Katarzyna Łuczak.