Zakończenie Akcji “Zielony Taras”

W dniu 9 czerwca 2021 r. oficjalnie zakończyliśmy Akcję “Zielony Taras”. Zaprosiliśmy z tej okazji dzieci ze szkół i przedszkoli, które w ramach Akcji zorganizowały dla nas zbiórkę roślin.

W zbiórce brały udział: Przedszkole Nr 23 w Koszalinie, Przedszkole Nr 3 w Koszalinie, Przedszkole Nr 37 w Koszalinie, Przedszkole Nr 13 w Koszalinie, Przedszkole Nr 12 w Koszalinie, Szkoła Podstawowa Nr 5 w Koszalinie, Szkoła Podstawowa Nr 17 w Koszalinie oraz Szkoła Podstawowa w Świeszynie.
Nie wszystkie dzieci mogły do nas przyjść. Bardzo się cieszymy, że udało się to Przedszkolu Nr 3, Nr 12 i Nr 13 oraz Szkole Podstawowej Nr 5. Dzieci pomogły nam przygotować rabatę z trawami ozdobnymi oraz zasadziły przyniesione przez siebie rośliny. Dzieci zaplanowały także na ten dzień występ artystyczny dla mieszkańców DPS. Fundatorami przygotowanej rabaty traw są Castorama Koszalin oraz Centrum Ogrodnicze “Eldorado” w Koszalinie.

Impreza odbyła się na wolnym powietrzu. Było to piękne podsumowanie Akcji „Zielony Taras”, która sprawiła naszym mieszkańcom wiele radości.
W czasie jej trwania otrzymaliśmy tak wiele roślin, że nasi mieszkańcy sadzili je do donic przez 3 dni. Taras jest już bardzo kolorowy. Mamy też mnóstwo bylin, które zagospodarujemy na terenie zielonym przy DPS. Jesienią zaplanowaliśmy sadzenie podarowanych cebul kwiatowych (głównie liliowców).
Do naszej Akcji  przystąpiła Politechnika Koszalińska, przekazując na ten cel domki dla owadów zapylających, przygotowane przez studentów Wydziału Architektury i Wzornictwa.
Domki zostały ustawione w dniu 10 maja 2021 r. Na przygotowanej działce została także wysiana kwietna łąka. Teraz czekamy aż wyrośnie i zakwitnie.
Natomiast w dniu 20 maja 2021 r. do naszej Akcji przyłączył się Pan Prezydent Koszalina, Przewodniczący Rady Miejskiej w Koszalinie oraz Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. w Koszalinie. Nasi darczyńcy wspólnie zasadzili podarowane przez siebie rośliny.
Niezwykle hojnie obdarowali nas także partnerzy zeszłorocznej edycji Akcji: Szkółka Roślin Ozdobnych
i Owocowych „Jodełka” M. Hawraniak z siedzibą ul.  Porzeczkowej 3 w Kretominie, Gospodarstwo Rolno-Ogrodnicze B.W. Szczepańscy z siedzibą przy ul. Koszalińskiej 31A w Suchej Koszalińskiej oraz Kwiaciarnia „Emka” E. Parcheta z siedzibą przy ul. Zwycięstwa 185 w Koszalinie. Do Akcji przyłączyli się również pracownicy Zarządu Budynków Mieszkalnych w Koszalinie. Wiele rośli podarowali nam anonimowi darczyńcy.

W imieniu naszych mieszkańców serdecznie dziękujemy za wasze zielone serca, które okazały się bardzo wielkie. Obiecujemy dbać o każdą nawet najmniejszą roślinkę, którą od was dostaliśmy.